KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Rödkrita 12376112
nr 1237 6112
Rödkrita
Fredrik Philip Klingspor (1761-1832), Signerad, daterad 1776, "Upsala", flickporträtt, 46x35
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 25 februari 2019
kl 20:02:05
2.000 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
3.200 kr
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby".